Aborcja a szczepionki na Covid

Poniżej zrzuty ulotki na temat powiązania procesu produkcji szczepionek na Covid z aborcją, opracowanej przez Fundację Życie i Rodzina. (Do pobrania w pdf-ie tutaj.)


Dr n med. Dorota Jarczewska, Specjalista Medycyny Rodzinnej, mówi o pochodzeniu linii komórkowych z abortowanych dzieci. Tych aborcji wykonanych było setki a może i tysiące – dokładnie nikt nie wie ale jest udowodnionych pewna ilość wykonanych aborcji w celu produkcji szczepionek.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-CZa_JrLKBc


Dla osób wierzących – w szczególności katolików – ogromne znaczenie ma to, czy przy produkcji szczepionek na Covid są używane tkanki abortowanych dzieci(?). Media omijają ten temat. Okazuje się jednak, że ta medialna cisza ma swoją przyczynę.

Odpowiedź brzmi: TAK! – wszystkie obecnie dostępne na rynku szczepionki, wymienione poniżej, są związane z aborcją.

I tak, firma Pfizer sama przyznaje, że stosuje tkanki z linii komórkowej HEK-293 do testowania w fazie badań laboratoryjnych. Pfizer próbował ten fakt ukryć ale wydała ich Melissa Stricker, pracująca na stanowisku kontrolera jakości. (Zobacz film poniżej.)


Moderna podobnie jak Pfizer korzysta z linii płodowej HEK-293.

Kolejna firma – Astra Zeneca korzysta z linii płodowej HEK-293 nie tylko przy testowaniu ale też i przy namnażaniu szczepionki – tu do wytworzenia każdej porcji szczepionki używane są komórki zarodkowe.

Jeśli chodzi o firmę Johnson&Johnson, to swoją produkcję szczepionek przeciw Covid oparła o tzw. linię PER C6, którą firma używa aby namnażać fragmenty wirusa.

No i wreszcie szczepionka firmy Novavax również korzysta z linii HEK-293 w fazie testów.

Wierzący katolik nie powinien szczepić się preparatami związanymi z aborcją. Tym bardziej, że są skuteczne leki na chorobę Covid-19.